Обрати сторінку

Якщо тобі вистачило мотивації, щоб прийти сюди, то тобі вистачить мотивації зробити неймовірно багато.

Питання мотивації постає дуже часто на тренінгах. “Де взяти мотивацію?”, “Як себе мотивувати?”. Для мене це запитання виглядає досить дивним, однак я розумію, звідки вони беруться. В першу чергу, ми не завжди розуміємо природу мотивації – а що це є? Чим є мотивація всередині нас? І відповідь є настільки простою, що аж розчаровує.

Мотивація – це бажання.

Але якщо це так просто, то чому в людей виникають проблеми з мотивацією? Тут справа стає трохи складнішою, тому що на наступне запитання дуже часто відповіді немає. “А чого ж хотіти у житті?”. Спочатку все йде зрозумілим шляхом: дитячий садок, школа, університет, можливо, навіть перша робота. Однак розуміння того, що для тебе відкритий весь світ, створює великий вибір можливих варіантів.

Давай зануримося трохи у природу бажань, тобто мотивації і зрозуміємо як вони формуються. Уяви собі, що ти хочеш намалювати картину. Однак, ти не ставите собі ні дедлайну, ні будь-якої зовнішньої підтримки для того, щоб швидше завершити проект. Кількість намальованих тобою картин перейшла вже за сотню і нічого нового наступний шедевр не обіцяє. Твоє сприйняття реальності таке: зараз і так багато справ, я вже стільки малював, надоїло, зараз ще трохи відпочину, а потім подумаю про роботу, кисті всі старі, фарба закінчилася, полотен немає, приміщення замале. Бажання виконувати цю роботу близьке до нуля.
Уявимо наступний варіант. Ти маєш намалювати картину до кінця тижня і тоді зможеш організувати власну виставку, де зможеш як заробити, так і навести нові контакти. Тут уже з’являється стимул – обмеження в часі та приємні бонуси в результаті виконаної роботи. Сприйняття реальності міняється: кисті можна позичити чи купити, полотно попросити у знайомого художника, приміщення орендувати. Бажання збільшується.

І тепер третій варіант: якщо ти намалюєш картину до завтра, то зможеш заключити вигідний контракт на розпис приміщення, а також довершити свій цикл робіт на конкретну тематику. Маючи велике замовлення, ти матимеш можливість подорожувати світом і втілити свою дитячу мрію – побачити Лувр. І взагалі, зараз за тобою стоїть дядько з пістолетом в руках, який сильно бажає, щоб робота була виконана. Сприйняття реальності знову змінюється: кисті вже не такі старі, доводилося малювати гіршими, фарби та полотно можна замовити, щоб привезли додому, за той час зроблю порядок у захламленому приміщенні. Витрати стають не такими вже й великими, а термін “до завтра” набуває реалістичності.

Звісно, можливо, історія надумана, але вона ілюструє загальний принцип: сила бажання формує наше сприйняття реальності, сприйняття реальності формують саму реальність. Отже, маємо формулу: сильні бажання=сильна реальність, в якій те, що для когось є неможливим, для тебе стає буденністю.

В результаті, ми приходимо до священного питання всесвіту: “А чого ти бажаєш настільки сильно, що це може міняти твою реальність?”.
Часто мотивацією пикривають набагато глибшу проблему – людина просто нічого не хоче або бажання знаходяться на рівні плінтуса: “Нууу, було б не погано це зробити, але то не так просто…блаблабла”. Наше завдання полягає у тому, щоб зрозуміти свої бажання, знайти оте жевріюче джерело енергії і роздмухати до червногарячого полум’я.

Розумію, що запитання непросте, однак відповідь на нього варта того, щоб напрягтися і приділити йому час.

Ще одна тема, яку вважаю необхідною обговорити – це наша внутрішня енергія. Часто, саме там ховається проблема нерухливості і аморфності людини. Навіть маючи досить сильні бажання, нам банально може не вистачати енергії для їхньої реалізації. Що робити? Розібратися, які є види енергії та знайти найбільш слабку ланку у цьому ланцюжку. А потім систематично підкріплювати її, а також інші види енергії. Отже, маємо 4 види:
– фізична: компенсуємо її за рахунок їжі, розминки, сну, вітамінів, адаптогенів. Вважаю дуже хорошою практикою масаж, а також регулярний здоровий відпочинок.
– інтелектуальна. Що розвиває та підтримує: книги, фільми, спілкування, освіта, тренінги, курси, коучинг. Вибір великий, шукай якісні джерела і вперед.
– емоційна: спілкування з близькими, відпочинок із відривом від звичного середовища, емоційні розрядки, адреналіновий відпочинок, подорожі, нові знайомства.
– духовна: спілкування з собою, медитація, молитва, перемога духу (вихід за власні межі комфорту, промацування власних меж), проживання власних цінностей, слідування власній місії.

З досвіду можу сказати, що страждають у людей майже всі види енергії – недосип, погане харчування, нерегулярне навчання, відпочинок за залишковим принципом, відсутність часу на себе – все це спричиняє дифіцит енергії. Кожен день ми працюємо і кожен день ми повинні підзаряджати наші внутрішні батареї.

Висновок наступний: знай чого хочеш і підживлюй це бажання кроками та результатами на шляху до його реалізації. Слідкуй за влансою енергією, вона не безкінечна.